Yücel Teknik Servis Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz..
Merkez Mah. Reşitpaşa Cad. Mahmutoğlu Sok. No:23-B Avcılar Dış Kapı No:23-B İç Kapı No:0
(212) 428-3637
(533) 732-0054
(535) 797-4888

PETEK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Uzun zaman kullanmış olduğunuz kalorifer peteklerinde yıllar geçtikçe kirlenme durumları başlayabilir.Bu durum hızla ilerleyerek ilerleyen zamanlarda tortulaşmaya dönüşerek peteklerinizin ısınmamasına ve aynı zamandada kombinize ciddi zararlar verir.

Petek bakımlarınızı en az iki yılda bir yaptırmanız gerektiğini unutmayınız.Petek bakım işlemi gerçekleştirilirken sırayla yapılacak olan işlemler şunlardır;

  • Kombinin elektrik bağlantısı kesilir.

  • Kalorifer petek bakımına başlamadan kombinizin giriş ve çıkış vanaları kapatılır

  • Petek bakımında cihazının bağlanacak tesisat girişi için en uygun ortamı belirledikten sonra, örneğin; banyodaki havulapan sökülüp bağlantı oradan gerçekleştirilebilir. Petek temizleme makinasının bağlantısı yapılır.

  • Petek bakım makinasının içerisine gerek kimyasal ilaçlar koyulup üzerine yeterli seviyede su eklendikten sonra, ilaçlı petek temizliği işlemine başlanır.

  • Her bir petek en az 10’ar dakika temizlendikten sonra işlem sonlanır.

PETEK BAKIMININ ÖNEMİ?

Günümüzde insanlar teknolojiye ve konfora verdiği önem kadar kendi sağlığına önem vermemektedir.Değerli müşterilerimizin sağlığı ve ekonomisinin bizler için önemi çok büyüktür.Sıcak ve daha az maliyetle soğuk ayları hastalanmadan ve ekonomik açıdan yıpranmadan minimuma indirebilmek için çok önemlidir.Sizlere evlerinizdeki kendi peteklerinizin bakımını yapmanızın mümkün olduğunu hatırlatmak isteriz.Elinizden bu tür işler geliyorsa tesisat içerisindeki suyu tahliye vanasından boşalttıktan sonra peteklerinizi teker teker söküp bir hortum yardımıyla içerisindeki tortuları temizleyebilirsiniz veya bizleri arayarak petek bakımınız için yardım isteyebilirsiniz.Firmamız avcılar başta olmak üzere istanbul genelinde petek ve kalorifer bakımı konusunda en temiz ve en kaliteli hizmeti sunmaya hazırdır.

Bize Ulaşın